Müşteri İletişim Hattı: 0533 506 28 86

Ücretsiz Mobil Uygulama Panik Butonu

Bu uygulama sayesinde herhangi bir acil durum anında lokasyon bilgilerinizi tek bir dokunuşla yakınlarınıza bildirebilirsiniz. Üstelik uygulamayı kullanabilmek için Pronet abonesi olmanız da gerekmiyor.

Kolay kullanım özellikleri ile dikkat çeken uygulamamızı iPhone ve Android sahibi olan herkes App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirebiliyor. Uygulamamızın işleyişi Pronet abonesi olan ve Pronet abonesi olmayan kullanıcılar için bazı farklılıklar gösteriyor.

Pronet abonesiyseniz; Uygulamaya Pronet Online İşlem Merkezi kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp, acil durumda iletişime geçilecek iki kişinin numarasını ilgili alanlara ekleyerek uygulamayı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Sonrasında, herhangi bir acil durum anında ekrandaki “Panik” butonuna dokunmanız yeterli. Bu butona dokunduğunuzda, uygulama o an bulunduğunuz konumu tespit eder ve bu bilgileri adres ve koordinat olarak önceden belirlediğiniz iki kişiye otomatik olarak SMS ile gönderir. Ayrıca bu kişiler Pronet Alarm Merkezi tarafından aranır ve acil durumda olabileceğinize ilişkin sözlü bildirim yapılır. Bu hizmetten herhangi bir SMS ücreti ödemeden yararlanabilir ayrıca evinize ait alarm sisteminizin açık olup olmadığını ve alarm sinyallerinizin geçmişini de uygulama aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

Pronet abonesi değilseniz; Herhangi bir kullanıcı adı ya da şifreye ihtiyaç duymadan kolayca uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz iki kişinin iletişim bilgilerini ilgili alanlara eklemeniz yeterli. Sonrasında oluşabilecek herhangi bir panik durumunda, uygulamayı açıp ekrandaki ‘Panik’ butonuna dokunduğunuzda, uygulama yine aynı şekilde o an bulunduğunuz konumu tespit eder ve telefonunuzun SMS ekranına geçiş yaparak, tespit edilen konum bilgisini önceden belirlenmiş iki kişiye gönderime hazır bir şekilde telefonunuzun ekranına getirir. Sonrasında tek yapmanız gereken “Gönder” butonuna tıklamaktır. Başka bir ücret ödemenize gerek kalmadan yalnızca kendi tarifeniz üzerinden SMS ücretini ödeyerek bu hizmetten yararlanmanız mümkün.

Bugüne kadar 100 binin üzerinde kişinin yüklediği uygulamamızın iPhone ve Android versiyonlarını aşağıdaki butonlar aracılığıyla indirebilirsiniz.