Müşteri İletişim Hattı: 0533 506 28 86

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Pronet'i tercih etmeliyim?

Pronet ile sadece hırsızlardan korunmakla kalmaz, yangın ve sağlık sorunları gibi acil müdahale edilmesi gereken durumlar karşısında da, itfaiye ve ambulansın evinize gönderilmesini sağlarsınız. Pronet sizi ve sevdiklerinizi tüm bu durumlara karşı koruyan komple bir güvenlik çözümü sunar. Üstelik Pronet'in sunduğu güvenlik çözümleri yalnızca size özel çözümlerdir. Uzman güvenlik danışmanlarımız evinize, işyerinize ve yaşam senaryolarınıza en uygun güvenlik sisteminin detaylarını belirledikten sonra sisteminizin kurulumu gerçekleşir. Ayrıca 7 gün 24 saat hizmetinizde olan Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi ile sürekli güvende olmanın huzurunu yaşar, geceleri rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

5 Korumalı Güvenlik Paketi Neleri Kapsar?

Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi sizi hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, acil sağlık ve panik durumlarına karşı koruyan komple bir güvenlik paketidir. Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi ile tek tuşla itfaiyeye, acil sağlık yardımına ve güvenlik güçlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi dahilinde bulunan Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi, aboneliği ile 7 gün 24 saat süreyle güvenlik sisteminizden gelen sinyaller takip edilir ve sistemlerden gelen ilgili uyarı sinyaline göre ilgili güvenlik birimlerine (polis, itfaiye, ambulans) haber verilir. Ayrıca Pronet 5 Korumalı Güvenlik Paketi ile İnternet üzerinden anlık raporlama, uygulamalı eğitim, sınırsız teknik destek ve sınırsız ürün garantisi gibi imkanlara sahip olursunuz.

Evim / İşyerim sigortalı ise güvenlik sistemine neden ihtiyaç duyayım?

Güvenlik sistemlerinin temel amacı, kişilerin başına gelebilecek hırsızlık, yangın gibi üzücü olaylara karşı önlem almak, henüz yaşanmadan ve kötü sonuçlar doğurmadan olayların önüne geçmektir. Sigorta, bu tip üzücü olaylar sonucu meydana gelen maddi hasarı kısmi olarak karşılayabilir, ancak manevi kayıpların geri gelmesi mümkün değildir. Bu doğrultuda güvenlik sistemleri ile sigortayı birbiri ile kıyaslamak doğru değildir aksine bu iki sistem birbirini bütünler. Bunun yanı sıra güvenlik sistemlerinde kullanılan sirenlerin, hırsızlar için caydırıcı özellik taşıması da vakaların meydana gelmesini büyük ölçüde engelleyerek kişileri/kurumları büyük maddi ve manevi kayıplara karşı korur.

Abonelik sisteminin, sistemi satın almaktan daha avantajlı olduğu doğru mu?

Abonelik sistemi sayesinde Pronet Güvenlik Sisteminizde meydana gelecek her türlü yıpranma, bozulma gibi durumdan Pronet sorumlu olur. Abonelik uygulaması ile her zaman son teknoloji güvenlik sistemi ürünlerden yararlanma fırsatına sahip olursunuz ve ürünlerin geliştirme ihtiyacı her zaman Pronet tarafından takip edildiğinden siz bunu düşünmek zorunda kalmazsınız. Sistemi satın almak yüklü bir yatırım maliyeti ortaya çıkarır ve satın aldığınız sistemden memnun kalmamanız durumunda da iade şansınız bulunmaz. Oysa abonelik sistemi tüm bu olumsuz durumların önüne geçer.

Sistem Nasıl Çalışır?

Güvenlik sistemi donanımı, içindeki dedektörler sayesinde evinize ya da işyerinize istenmeyen bir girişimi algıladığında, alarm panelini harekete geçirir ve telefon hatları ya da internet bağlantısı yardımıyla alarm merkezine sinyal gönderir. Alarm sistemi aynı zamanda, harici siren vasıtasıyla 100 desibellik bir ses çıkartarak içeriye izinsiz girmeye çalışan kişinin varlığını çevreye de duyurur. Sistemden gelen sinyaller, Pronet Alarm Merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek, ilgili birimlerce müdahale edilmek üzere olay yerine yönlendirilir. Bu sistemler aracılığıyla, aynı zamanda yangın, gaz kaçağı ve acil sağlık problemleri gibi durumlardan, itfaiye, ambulans...vb. haberdar edilir.

Evimden taşınmak istersem sistemime ne olacak?

Evinizden ya da işyerinizden taşınmak istediğiniz durumlarda, yeni taşınacağınız mekanda yapılacak olan keşfe bağlı olarak, gerekli görülmesi durumunda dedektör ilaveleri ile sistemi aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Pronet Alarm Merkezi hizmeti bana ne gibi avantajlar sağlar?

Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi ile mekanınızda kurulu olan güvenlik sistemi

; hırsızlık, soygun, yangın, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık sorunları gibi durumlarda merkezdeki alıcılara alarm sinyali gönderebilir ve böylelikle gelen alarm sinyaline göre emniyet güçleri (polis/jandarma), itfaiye ve ambulans birimleri mekanınıza yönlendirilerek hızlıca olaya müdahale edilmesi sağlanır. Pronet Alarm ve Çağrı Merkezi'nde bulunan alıcılar, alarmları öncelik sırasına göre bilgisayar ekranlarına aktarır. Alarmın geldiği yere ilişkin tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörün önündeki ekrana gelir ve böylece çağrının gözden kaçma ihtimali ortadan kaldırılır. Herhangi bir alarm merkezine bağlı olmayan güvenlik sistemleri yalnızca lokal olarak çalışır, buna araba alarmlarını örnek gösterebiliriz. Ayrıca sirene yapılabilecek herhangi bir sabotajda, sistemin eğer bir alarm merkeziyle bağlantısı yoksa, ortada kullanıcıyı uyaran unsur kalmaz. Alarm merkezinin diğer faydaları ise; aylık raporlama, bazı arızaların uzaktan kontrolü, 24 saat teknik destek, sistem kurulumunun unutulması durumunda haberdar edilme, şifre kullanıcılarına zaman kısıtlaması olarak sayılabilir.

Fiziki bir alarm sistemim varsa Pronet Alarm Merkezi hizmetinden yararlanabilir miyim?

Herhangi bir alarm merkezine bağlı olmayan mevcut bir alarm sistemi donanımınız bulunuyorsa Pronet'ten yalnızca alarm merkezi hizmeti alabilirsiniz. Bunun için yalnızca aylık Pronet Alarm Merkezi abonelik bedelini ödersiniz.

Pronet Alarm Sistemi, Pronet Alar Merkezi ile nasıl bağlantı kurar?

Pronet Alarm Sistemi, sabit telefon hattı, GSM hattı, data hattı ve internet bağlantısı (ADSL) yöntemlerinden birini kullanarak Pronet Alarm Merkezi ile bağlantı kurar. Müşterilerimiz dilerse bu yöntemlerden biri veya birkaçını aynı anda tercih edebilir.

Alarm Merkezi bağlantısı için ek bir hat almam gerekir mi?

Hayır. Mevcut telefon hattı kullanılabilir. Aynı hattın, Alarm Merkezi tarafından kullanılması telefon ve faks cihazlarının çalışmasına engel olur. Bir alarm anında eğer telefon hattı meşgul ise, sistem telefon konuşmasını keserek, alarma öncelik verir.

Elektrik kesildiğinde sistem çalışmaya devam eder mi?

Elektrik kesildiğinde, panel içerisindeki akü devreye girer. Panele bağlı uç birim sayısına uygun olarak sistem, minimum 8 saat kesintisiz olarak çalışır. Yani sistem, her koşulda devrede kalır. Hırsız sirenin kablosunu keserse sistem çalışmaya devam eder mi? Bu durumda, sirenin içerisindeki akü devreye girer ve siren, akü bitene kadar çalmaya devam eder.

Sistemimin tamamen kablosuz olması mümkün mü?

Evet, sisteminiz kablosuz olabilir. Fakat sirenler, tuş takımı ve telefon hattı için enerji kablolamasının yapılması gerekir.

Evimde evcil hayvan besliyorum, bu durumda alarm sistemini kullanmam mümkün mü?

Hareket dedektörlerinin hayvan algılamayan modelleri mevcuttur. Fakat alarm sistemi kurulu iken evin içinde evcil hayvanların ve kullanıcıların rahatça dolaşılmasını isterseniz, manyetik kontakların ağırlıkla kullanıldıkları bir sistem tercih edebilirsiniz. Bu konuda, sistemi tasarlamaya gelen güvenlik danışmanlarımız size yol göstereceklerdir.

Alarm sistemim kuruluyken eve girdiğimde sistem beni nasıl tanıyacak?

Eve girdiğinizde sisteminiz sizi kendi şifrenizi girdikten sonra tanır. Eve girerken sirenlerin çalmaması ve asılsız alarm oluşmaması için ise sistem size şifrenizi girmeniz için size belli bir süre izin verir. Bu süreyi kendiniz belirleyebilirsiniz. (Örn: 30 saniye)

Pronet Alarm Merkezi'nden arandığımda müşteri temsilciniz görüştüğü kişinin ben olduğumu nasıl anlayacak?

Her müşterimizin bir şifresi bulunur. Müşteri temsilcilerimiz sizi aradıklarında kendinize özel olarak ve daha önceden belirlenmiş bu şifrenizi size sorar ve şifre doğrulamasından sonra gerekli işlemler yapılır.

Bayram ya da tatil günlerinde şifre verdiğim çalışanların evime/işyerime girmesini nasıl engelleyebilirim?

Geçici olarak çalışanlarınızın şifresini iptal edebilirsiniz. İptal etmek istemiyorsanız talebinizi Alarm Merkezi'ne iletebilir ve çalışanlarınızın şifresi ile sistem açıldığında da Alarm Merkezi'nin size haber vermesini sağlayabilirsiniz.