Müşteri İletişim Hattı: 0533 506 28 86

Pronet Kameram Sıkça Sorulan Sorular

Kameram’ın evde kullanımı durumunda, kullanıcının internet bağlantısında teknik bir ayarlama yapması gerekli midir?

Pronet Kameram kurulumunda hiçbir teknik bilgi gerekmemektedir. Kullanılan kameralar, kullanma kılavuzunda belirtildiği şekilde sisteme bağlanırsa ilave hiç bir ayar yapmaya gerek kalmadan çalışmaya başlar.

Pronet Kameram güvenli midir?

Pronet Kameram aracılığı ile ev veya iş yerinizde bulunan kameralardan kaydedilen görüntüler internet üzerinden aktarılarak, endüstriyel standartlarda şifreleme algoritmaları ile korunan veri merkezlerinde saklanmaktadır. Görüntülere Pronet çalışanları dahil hiç kimsenin, kullanıcının izni olmadan ulaşması mümkün değildir. Sisteme girişte kullanılan şifreler endüstri standardı SSL şifreleme sistemi ile korunmakta ve şifre sahibi dışında kimse tarafından bilinmemektedir. Sistemde bulunan görüntüler “ilk giren ilk çıkar” mantığı ile kaydedilmekte, kamera başına ayrılan ilgili veri alanının dolması üzerine en eski kayıt silinerek üzerine kayıt yapılması suretiyle saklama yapılmaktadır. Sistemden ayrılan kullanıcıların, sistemde bulunan geçmişe yönelik kayıtları, sistem iptalinden 10 dakika sonra tamamen silinir. Eğer sistemden ayrılma anında bulunan görüntülere ulaşılması isteniyorsa bu konuda bilgi verilmesi gereklidir.

Kamera kayıtları nerede saklanmaktadır?

Kayıt edilen tüm görüntüler Pronet’in güvenli altyapısında depolanır. Kullanıcının bilgisayarında ya da ayrı bir kayıt cihazı üzerine kayıt edilmez. Kullanım olarak web tabanlı e-posta servislerine (Mynet, Hotmail, Gmail gibi) benzetilebilir.

Pronet Kameram hangi hedef kitleye hitap etmektedir?

Bu hizmet, doğrudan son kullanıcıya hitap eden, kişiye evini veya işyerini uzaktan izleyebilme imkanı sunan bir hizmettir. Evdeki çocuğunu ve bakıcıyı, ev dışındayken izlemek isteyen ebeveynler, birden fazla lokasyonda şubesi bulunan küçük işyerleri (Tekel bayileri, gıda zincirleri, kuruyemişçiler, eczaneler vs), ofisi, deposu birbirinden çok uzak lokasyonlarda bulunan işletmeler bu hizmetten faydalanabilecek başlıca kitledirler.

Pronet Kameram ile maksimum kaç kamera izlenebilir? Kullanıcı sayısı için bir limit var mıdır?

Bu konuda bir limit yoktur. İstenilen sayıda kamera, istenilen kadar kullanıcı tarafından izlenebilir. Depolama kapasitesi, sunucu kapasitesi ve gereken bant genişliği ihtiyaca göre ayarlanabilir.

Pronet Kameram hizmetinden yararlanmak için ne özellikte bir bilgisayar gereklidir?

Pronet Kameram uygulamasını kullanmak için gerekli olan özellikler şu şekildedir.Internet tarayıcısı: Microsoft Internet Explorer 6.0 ve üstü veya Firefox 1.4 ve üstü veya Safari 3.0 ve üstü İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 veya Mac OS X veya Linux Kullanılacak bilgisayarlarda Java’nın en üst sürümünün bulunması gerekmektedir.Java’nın en üst sürümü www.java.com adresinden ücretsiz olarak elde edilebilir.

Kayıt işlemleri hangi periyodlar için ayarlanabilmektedir?

Pronet Kameram, istenirse ortamda hareket algıladığı zaman kayıt etmeye başlar. Kayıtlar, saat, gün ve hafta bazında yapılır. Yönetim panelinde bulunan ‘Ayarlar -> Zaman Çizelgesi’ bölümünden haftanın her günü için ayrı ayrı olmaz üzere 15’er dakikalık bölümlemeler halinde sürekli kayıt, hareket halinde kayıt veya hiç kayıt yapılmaması gibi farklı ayarlamalar yapılabilir.

Örneğin;

İşyeri kullanımı için; iş günlerinde mesai saatlerinde sürekli kayıt, mesai saatleri dışında hareket halinde kayıt, hafta sonları da tüm gün hareket halinde kayıt yapılması şeklinde bir ayarlama arayüz üzerinde yapılabilir. Ev içi kullanım için; hafta içi günlerde tüm gün hareket halinde kayıt, akşam belirli bir saatten sonra kayıt tutulmaması, hafta sonları da hiç kayıt tutulmaması gibi ayarlama yapılabilir.

Kaydedilmiş görüntüleri bilgisayara taşımak mümkün müdür?

Pronet Kameram uygulaması tarafından kameralardan kaydedilen görüntüler, istenirse, uzun süreli saklama yapabilmek için, klipler halinde bilgisayara kaydedilebilir. Kaydedilen görüntüler Quicktime veya Windows Media Player programları ile izlenebilir.

Görüntüleri cep telefonundan izlemek mümkün mü?

Pronet Kameram sistemi üzerinde bulunan canlı ve kayıtlı görüntülere cep telefonundan ulaşmak mümkündür. Canlı görüntülere yüksek performans ile ulaşmak için cep telefonlarının Wi-Fi veya 3G ile ağa bağlanıyor olması gerekmektedir. EDGE veya GPRS destekli bağlantılarda görüntü akışı çok yavaş olacaktır.

En fazla kaç tane kameram kullanabilirim?

Aşağıda hangi hızlarda kaç kamera kullanabileceğinizi görebilirsiniz.

1 Kamera – 250 Kbit Upload 2 Kamera – 500 Kbit Upload 3 Kamera – 750 Kbit Upload 4 Kamera – 1 Mbit Upload