Müşteri İletişim Hattı: 0533 506 28 86

Alarm Sistemi Özellikleri

Alarm Paneli

Alarm paneli, güvenlik sisteminizin bel kemiğidir. Bu panel, güvenlik sisteminin beyni ve merkezi olan bir bilgisayar gibi çalışır. Alarm sisteminizdeki diğer tüm cihazlar alarm paneli ile haberleşerek, alarm ve arıza bilgilerini alarm paneline iletirler. Eğer güvenlik sisteminiz kuruluysa ve dedektörler herhangi bir problem algılıyorlarsa, alarm paneline bir sinyal gönderirler.Alarm paneli de otomatik olarak merkezi arar ve durumun rapor edilmesini sağlar.

Şifre Paneli

Şifre paneli, alarm sisteminizi yönetmenize ve gözlemenize yarayan cihazdır. Bu panel ile sisteminizin kurulması, kapatılması, programlanması, alarm ve arıza bilgilerinizin takibi gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Harici Siren

Harici Siren, alarm anında ışık (flaşör) ve yüksek şiddetli bir ses çıkararak çevredeki kişileri uyaran ve caydırıcı özelliği olan bir cihazdır. Sireni evinizin dışında, görülebilecek bir yere yerleştirilmesi caydırıcılığı artırır. Kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam eder.

Dahili Siren

Dahili Siren, iç mekanlarda sizi uyaran ve önlem almanıza yardımcı olan bir uyarı sistemidir. Dahili Sirenle, her türlü güvenlik ihtilalinin anında farkına varabilirsiniz.

Manyetik Kontak

Manyetik kontaklar, evinize giriş imkanı sağlayan kapı, pencere, sürgülü kapı, havalandırma kapağı gibi girişlere yerleştirilen ve bu girişlerin herhangi bir hırsızlık durumunda zorlanması, açılması sonucu alarm sinyallerini Pronet Alarm Merkezi’ne ileten ve sirenlerin devreye girerek çalmasını sağlayan cihazdır. Yerinden oynatıldığında evinize giriş imkanı verebilecek her türlü yerde kullanılması mümkündür.

Hareket Dedektörü (PIR)

Güvenlik sisteminizin bir parçası olan hareket dedektörü, belirli bir hacimden büyük olan ve ısı yayan nesnelerin hareketini algılayarak Pronet Alarm Merkezi’ne sinyal iletilmesini sağlayan bir soygun ihbar dedektörüdür. Hareket dedektörlerinin, evcil hayvan bulunan evlerde kullanılmak üzere tasarlanmış hayvan algılamayan modelleri de bulunmaktadır.

Panik Butonu

Panik butonu, evinizde başınıza gelebilecek herhangi bir acil durum anında el ile yardım çağrısı yapmanıza yarayan butondur. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa dahi bu buton çalışır vaziyette olup, butona bastığınız anda Pronet Alarm Merkezi’ne sinyal gönderilir.

Uzaktan Kumanda

Uzaktan kumanda, kablosuz güvenlik sistemlerinde sisteminizin, şifre panelinden uzak bir noktadan kurulması ve kapatılmasına yarayan, anahtarlık biçimindeki kumandadır. Bu cihaz, aynı zamanda, panik butonunun işlevini de gerçekleştirir.

Duman Dedektörü

Güvenlik sisteminizde bulunan duman dedektörü bir yangın ihbar dedektörüdür. Herhangi bir yangın durumunda ortamda oluşan dumanı algılayarak Pronet Alarm Merkezi’ne sinyal gönderir. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı panik butonu gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

Isı Dedektörü

Güvenlik sisteminizde bulunan ısı dedektörü bir yangın ihbar dedektörüdür. Ortamda oluşan ani ısı değişikliklerinde ya da ortam ısısı belirli bir eşiği aştığında durumu algılayarak Pronet Alarm Merkezi’ne sinyal gönderir. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı duman dedektörü gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

Gaz Dedektörü

Güvenlik sisteminizde bulunan gaz dedektörü ortama yayılmış karbonmonoksit (CO), LPG ve doğalgaz kaçaklarını algılayıp, zehirleyici veya patlayıcı karışım oluşmadan durumu ihbar eden bir dedektördür. Güvenlik sisteminiz kurulu olmasa bile tıpkı duman dedektörü gibi kesintisiz olarak çalışmaya devam eder.

Cam Kırılma Dedektörü

Cam kırılma dedektörü, camın kırılması durumunda oluşan sesi algılayan ve alarm durumuna geçen soygun ihbar dedektörüdür.

Kasa Darbe Dedektörü

Kasa darbe dedektörü kasa gibi metal kutularda, darbe, delme, kesme gibi zorla açma girişimleri algılayan bir soygun ihbar dedektörüdür.

Su Baskını ve Nem Dedektörü

Su baskını ve nem dedektörü, ortamda istenmeyen nem oluşumu veya su baskınlarda alarm durumu oluşturan dedektör tipidir.

Gsm / Gprs Modülü

Alarm panellerinde hali hazırda sabit telefon hattı yolu ile Pronet Alarm Merkezi ile haberleşecek düzenek mevcuttur. Daha yüksek güvenlik riski olan mekanlarda SM/GPRS modülü ile ilave olarak GSM veya GPRS mobil telefon hatları üzerinden de haberleşme sağlanabilir.